ANA SAYFA     İLETİŞİM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Eskişehir'de Aşkı Konuştuk
Paylaş 


Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Türkiye Alzheimer Derneği Eskişehir şubelerinin katkılarıyla gerçekleşen Aşkın Nörobiyolojisi konferansı 8 Nisan’da Taşbaşı Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kamyonlar kavun taşır ve ben

Boyuna onu düşünürdüm,

Kamyonlar kavun taşır ve ben

Boyuna onu düşünürdüm

Cahit Külebi’nin bu dizeleriyle konferans katılımcılarını duygulandıran Prof. Dr. Öget Öktem Tanör, “Aşkın Nöral Temelleri” adlı sunumuyla aşkın beyindeki etkilerini ve “aşk hormonlarını” anlattı. Sunumda nörobilimci Prof. Dr. Semir Zeki’nin aşkın nörobiyolojisi ile ilgili yaptığı çalışmalara da yer verildi.

Konferans Eskişehir’in farklı meslek gruplarından katılım gördü. Psikolog ve nörologların yanı sıra Öget’in sunumuna psikiyatristler, avukatlar, PDR çalışanları, hukuk fakültesinde görev yapan uzmanlar ve çeşitli bölümlerden öğrenciler de katıldı.

Öncelikle bu konferansın gerçekleştirilmesinde TPD Eskişehir Şubesi’ne destek olan Sayın Tanör’e, ardından Türkiye Alzheimer Derneği Eskişehir Şube başkanı Prof. Dr. Demet Özbabalık’a ve de konferansta görev alan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Eklenme tarihi : 11.04.2017
Fotoğraflar
 
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
 
Şifre
 
Beni Hatırla
 
 

 
 

 
 
 
 

 
 
 
Kitaplarımız
 
 
Bağlantılar
Türk Psikoloji Dergisi
 
Türk Psikoloji Yazıları
 
Türk Psikoloji Bülteni
Türk Psikologlar Derneği © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim