ANA SAYFA     İLETİŞİM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
      Genel Merkez Yönetim Kurulu 2012-2014
 

Gökhan Malkoç: Genel Başkan

Olga Selin Hünler: Genel Başkan Yardımcısı

Cumhur F. Amasyalı: Genel Başkan Yardımcısı

Pınar Özbek: Genel Sekreter

Yaşar Çelik: Genel Sayman

Ümit Akırmak: Üye

Canan Devletkuşu: Üye

Duygu Buğa: Üye

Taner Akbaş: Üye

Nurten Sancak: Üye

Ceren Acartürk: Üye

Deniz Eryılmaz: Yedek Üye

Sezin Öner: Yedek Üye

Nuran Aydemir: Yedek üye

 

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerinin Özgeçmişleri

 

Prof. Dr. Gökhan Malkoç, 1966 yılında Trabzon’da doğdu. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve Doktora derecelerini ABD’de Nevada Üniversitesi Bilişsel ve Beyin Bilimlerinde tamamladıktan sonra, Kanada’da McGill Üniversitesi Görme Bilimleri Merkezinde bir yıl doktora sonrası çalışmalar yaptı. 2004 yılında Türkiye’ye dönen Dr. Malkoç İstanbul Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı ve 2008 yılında yine aynı üniversitede Doçentlik unvanını kazandı. Bu kurumda öğretim üyeliğinin yanında dekan yardımcılığı, bölüm başkanlığı ve çeşitli akademik görevleri de yürüten Dr. Malkoç, 2013 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne Profesör olarak atanmıştır ve Mayıs 2012'den itibaren bu bölümde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.. Prof.Dr. Gökhan Malkoç algı, görme, renk algısı, adaptasyon ve algısal süreçler gibi konularda bilimsel çalışmalar yapmaktadır.

Yrd. Doç. Dr. Olga S. Hünler, 1977 yılında İzmir’de doğdu. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlayan Olga S. Hünler, bir yıl süreyle Avrupa Göç ve Etnik İlişkiler Araştırmaları Merkezi’nde (The European Research Centre on Migration and Ethnic Relations - ERCOMER) misafir araştırmacı olarak bulundu. Şu an İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde görev yapmakta ve aynı üniversitenin Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Merkezi (İEU - EKOKAM) yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.

Uzm. Psk. Cumhur F. Amasyalı, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruhsal Travma Yüksek Lisans Programından uzmanlığını aldı. 2008 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nden “Psikodramada Koruyucu Ruh Sağlığı ve Örnek Olarak Evlilik Rol Kestirim Testi” başlıklı tezi ile Psikodramatist ünvanını aldı. 2008 yılında Türkiye Kognitif Davranışçı Terapiler Derneğinde başladığı Kognitif Davranışçı Terapi Eğitimi ve süpervizyonunu 2012 yılında tamamladı. EMDR I. ve II. aşama eğitimlerini tamamladı. Yurt içinde ve dışında çalışma alanları ile ilgili olarak birçok eğitime katıldı. Uzun yıllardır Üniversite Psikolojik Danışmanlık Merkezlerinde çalışmakta olan Cumhur F. Amasyalı, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Uzm. Psk. Pınar Özbek, Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden dereceyle mezun oldu. Ardından Fulbright bursuyla Columbia Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji ve Danışmanlık Psikolojisi Bölümü'nden Master of Arts ve Master of Education derecelerini aldı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği'nde ruh sağlığı alanında çalışmalar yaptı. İstanbul ve New York'ta çeşitli hastane ve kliniklerde terapi çalışmaları yürüttü. Eylül 2011'den beri Koç Üniversitesi'nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve Etiler Terapi Merkezi'nde psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Amerikan Psikoloji Derneği üyesidir. Psikoloji çalışmalarıyla eş zamanlı olarak yürüttüğü bale kariyerinde, 8 sezon boyunca İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde bale sanatçısı olarak çalışmıştır.

Psikolog Yaşar Çelik, 1976 yılında İzmir'de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Psikodramatik Sosyometrik Grup Psikoterapisi eğitimi aldı. Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda çalıştı. 2003 yılındaki kuruluşundan bu yana Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Alkol-Madde Bağımlılıkları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (EGEBAM) çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında kurulan İzmir Psikodrama Derneği’ nin kurucu üyesi ve iki dönemdir Genel Sekreteridir. Türk Psikologlar Derneği İzmir Şube Başkan Yardımcısıdır. Türk Psikologlar Derneği temsilcisi olarak İzmir Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu üyeliğinin yanı sıra kurulun Cezaevi ve Gözaltı Birimleri İzleme Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonlarında görev almaktadır. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesidir. Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Psikiyatri Anabilim Dalı Bağımlılık Danışmanlığı yüksek lisans programına devam etmektedir.

Yrd. Doç. Dr., Ümit Akırmak, 1979 yılında doğdu. 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora eğitimini South Florida Üniversitesi’nde tamamladı. 2009 yılında Yardımcı Doçentlik unvanını kazanan Ümit Akırmak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesidir.

Uzm. Psk.Canan Devletkuşu Sayıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikoloji ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden Çift Anadal Diplomasıyla mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji programında tamamlayıp Uzman Klinik Psikolog unvanı almıştır. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Örgütsel Davranış doktora çalışmalarına devam etmektedir. Özel Bursa Aile Danışma Merkezi & Bursa Gelişim Akademisi’nde çalışmaktadır.

Uzm. Psk. Duygu Buğa, 1979 yılında İzmir'de doğdu. 2002 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. 2009 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Sosyal Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Uzman Psikolog unvanını aldı. 2006 ve 2009 yılları arasında İstanbul TED Koleji’nde burslu okuyan Gazi-Şehit çocukları ve Kardelenler’le çalıştı, aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde Danışmanlık görevini sürdürdü. İki kedisi ile birlikte İstanbul’da yaşayan Duygu Buğa, 2007 yılından beri kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddet üzerine çalışmaktadır.

Uzm. Psk. Taner Akbaş, 2002 yılında Ankara Üniversitesi Bölümü'nden mezun oldu. Çalışma hayatına işitme, konuşma ve ses bozuklukları alanında bir merkezde başladı. 2004 yılında Devlet Hastanesi’nde çalışmaya başladı. İstanbul Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi yüksek lisansını tamamladı, aynı alanda doktora çalışmalarına devam etmektedir. Bilişsel gelişim, zihin kuramı ve temsil gelişimi alanlarına ilgi duyan Taner Akbaş aynı zamanda zeka oyunları meraklısı ve sıkı bir film takipçisidir.

Uzm. Psk. Nurten Yıldırım Sancakİstanbul Bilgi üniversitesi psikoloji bölümü mezunudur. Klinik psikoloji yüksek lisansını 2008 yılında Okan Üniversitesinde, “Olası Benlikler ve Depresyon İlişkisi “ konulu bitirme projesi ile tamamladı. Hedef Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi kurucusudur.

Yrd.Doç.Dr. Ceren Acartürk, 2001 yılı Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu oldu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi`nde 2004 yılında klinik psikoloji dalında yüksek lisans derecesini tamamladı. 2004 yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümünde asistan olarak görev yaptı. Klinik Psikoloji doktora derecesini, 2009 yılında Amsterdam Vrije Üniversitesi`nden aldı. İstanbul Şehir Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesidir.

 
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
 
Şifre
 
Beni Hatırla
 
 
 

 
 
 
 
Kitaplarımız
 
 
Bağlantılar
Türk Psikoloji Dergisi
 
Türk Psikoloji Yazıları
 
Türk Psikoloji Bülteni
Türk Psikologlar Derneği © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim