ANA SAYFA     İLETİŞİM
 
 
 
 
 
 
 
 
 
      Genel Merkez Yönetim Kurulu 2014-2016
 

Genel Başkan: GÖKHAN MALKOÇ

Genel Başkan Yardımcısı: PINAR ÖZBEK

Genel Başkan Yardımcısı: MURAT DOĞAN

Genel Sekreter: MUAZZEZ MERVE AVCIOĞLU

Genel Sayman: YAŞAR ÇELİK     

Asıl Üye: DUYGU BUĞA

Asıl Üye: SERAY OLÇAY GÜL

Asıl Üye: ŞENGÜL BÖCÜ

Asıl Üye: SEZAİ AYDIN

Yedek Üye: SİNAN TETİK

Yedek Üye: NİHAN TEZER YÖRÜK

 

 

Prof. Dr. Gökhan MALKOÇ, 1966 yılında Trabzon’da doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve Doktora derecelerini ABD’de Nevada Üniversitesi Bilişsel ve Beyin Bilimlerinde tamamladıktan sonra, Kanada’da McGill Üniversitesi Görme Bilimleri Merkezinde bir yıl doktora sonrası çalışmalar yaptı. 2004 yılında Türkiye’ye dönen Dr. Malkoç İstanbul Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı ve 2008 yılında yine aynı üniversitede Doçentlik unvanını kazandı. Bu kurumda öğretim üyeliğinin yanında dekan yardımcılığı, bölüm başkanlığı ve çeşitli akademik görevleri de yürüten Dr. Malkoç, 2013 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne Profesör olarak atanmıştır ve Aralık 2013'den itibaren de Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak bu kurumda görev yapmaktadır. Prof.Dr. Gökhan Malkoç algı, görme, renk algısı, adaptasyon ve algısal süreçler gibi konularda bilimsel çalışmalar yürütmektedir.

Uzm. Psk. Pınar ÖZBEK, Galatasaray Lisesi'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden dereceyle mezun oldu. Ardından Fulbright bursuyla Columbia Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji ve Danışmanlık Psikolojisi Bölümü'nden Master of Arts ve Master of Education derecelerini aldı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği'nde ruh sağlığı alanında çalışmalar yaptı. İstanbul ve New York'ta çeşitli hastane ve kliniklerde terapi çalışmaları yürüttü. Eylül 2011'den beri Koç Üniversitesi'nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve Etiler Terapi Merkezi'nde psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. 2012-2014 yılları arasında TPD Genel Merkez ve İstanbul Şube'de yönetim kurulu üyeliği yapmış, uluslararası kuruluşlarla ilişkileri yürütmüştür. Amerikan Psikoloji Derneği üyesidir.

Yrd. Doç. Dr. Murat DOĞAN, 1974’te doğdu. Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 1997’de lisans, 2001’de yüksek lisans (Klinik Psikoloji) derecesi aldı. 2011’de Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Anabilim Dalı’ndan Normal İşiten ve İşitme Kayıplı Çocuklarda Çalışma Belleği konulu teziyle doktora derecesini aldı. Anadolu Üniversitesi’nde psikoloji, araştırma yöntemleri, çocuk ruh sağlığı, görüşme teknikleri, aile ve engelli birey, psikolojik testler derslerini vermektedir. Çocuklarda bilişsel süreçler, zekâ, engelli çocuklar ve aileleri ilgi alanlarıdır.

Psikolog Dr. Muazzez Merve Yüksel, Özel Yükseliş Koleji ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Klinik Psikoloji alanında Uzmanlık ve Bilim Doktoru unvanını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden almıştır. 2010 yılında kurduğu Tılsım Danışmanlık, Eğitim ve Bilimsel Araştırma Merkezi’nde ölçme-değerlendirme, psikoterapi, kişisel gelişim ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermektedir. 2009 yılından bugüne dek çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının psikolojik destek ve kurumsal eğitim operasyonlarını yürütmektedir. 2008 yılından beri Ankara Şizofreni Hastaları ve Yakınları Dayanışma Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Şu an, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak ders vermektedir.

Psk. Yaşar ÇELİK, 1976 yılında İzmir'de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Psikodramatik Sosyometrik Grup Psikoterapisi eğitimi aldı. Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda çalıştı. 2003 yılındaki kuruluşundan bu yana Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Alkol-Madde Bağımlılıkları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (EGEBAM) çalışmalarına devam etmektedir. 2009 yılında kurulan İzmir Psikodrama Derneği’ nin kurucu üyesi ve iki dönemdir Genel Sekreteridir. Türk Psikologlar Derneği İzmir Şube Başkan Yardımcısıdır. Türk Psikologlar Derneği temsilcisi olarak İzmir Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu üyeliğinin yanı sıra kurulun Cezaevi ve Gözaltı Birimleri İzleme Komisyonu ile Sosyal Hizmetler Komisyonlarında görev almaktadır. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesidir. Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Psikiyatri Anabilim Dalı Bağımlılık Danışmanlığı yüksek lisans programına devam etmektedir.

Uzm. Psk. Duygu BUĞA, 1979 yılında İzmir'de doğdu. 2002 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. 2009 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Sosyal Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Uzman Psikolog unvanını aldı. 2007 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddet alanında çalışmakta olan Duygu Buğa, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler doktora programına devam etmektedir.

Yrd. Doç. Dr. Seray Olçay GÜL, 2004 yılında Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi'nde özel eğitim alanında bütünleşik doktora eğitimine başladı. Doktora eğitimi süresince çeşitli özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde psikolog ve kurum müdürü gibi pozisyonlarda görev yaptı. TÜBİTAK, Bilimsel Araştırma, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı projelerinde araştırmacı, eğitmen, uzman, bursiyer gibi farklı görevlerde yer aldı ve 2012 yılında doktorasını tamamladı. Temel çalışma alanları zihin yetersizliği, otizm, uygulamalı davranış analizi, aile eğitimi ve danışmanlığı olan Seray Olçay Gül Ufuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nde öğretim üyesidir, evlidir ve Deniz'in annesidir.

Uzm. Psk. Şengül BÖCÜ, 1967 yılında Konya'da doğdu. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. 1992 yılında Ankara Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak, yurdun birçok ilinde ve çeşitli hastanelerinde, çocuk ve yetişkin servislerinde 24 yıl görev yaptı. Bakırköy Akıl Hastalıkları Hastanesinde, Ankara, Erzurum, Çankırı ve Bursa devlet hastanelerinde ve son olarak Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde çalışarak buradan emekli oldu. Bursa Devlet Hastanesinde, aynı zamanda Hasta Hakları Birim sorumlusu olarak da çalıştı. EMDR ve Çocuk ve Ergenlerde EMDR I. Düzey eğitimini tamamladı. Halen Samsun FBM Tıp Merkezinde uzman psikolog olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda On dokuz Mayıs Üniversitesi’nde Psikopataloji, Gelişimsel Psikopataloji, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi derslerini; Canik Başarı Üniversitesinde Sosyal Psikoloji, Psikolojiye Giriş II, Gelişim Psikolojisi II derslerini vermektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.

Uzm. Psk. Sezai Aydın, 1974 yılında Ankara'da doğdu. MEV Özel Toros Lisesi'nden mezun oldu. Psikoloji alanındaki lisans eğitimini Koç Üniversitesi'nde, Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanındaki yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. ODTÜ Kariyer Planlama Merkezi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Kurumsal yaşamda 10 yıl çeşitli görevler üstlendi. 2009’dan bu yana kurucusu olduğu imago Gelişim bünyesinde gelişim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Psk. Sinan TETİK, Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2009 yılında mezun oldu. 2013 yılından beri Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışıyor. Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği tarafından cinsellik ve cinsel tedaviler eğitimine devam ediyor.

Uzm. Psk Nihan Tezer YÖRÜK, 1985 yılında Ankara'da doğdu. 2007 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına başladı. 2008 yılında bu bölümün Bütünleşik Doktora Programına geçiş yaptı. Öğrencilik dönemi boyunca Türk Psikologlar Derneği Öğrenci Çalışma Grubu (TPÖÇG) ve Avrupa Psikoloji Öğrencileri Birliği'nde (EFPSA) çeşitli görevler aldı. Halen 'Türk-Alman Çiftlerde Evlilik Doyumunun Ekolojik Sistem Modeliyle İncelenmesi' başlıklı tezine devam etmektedir. Merkezi Kanada'da yer alan ICEEFT kurumu üyesidir ve halen bu kurumda Duygusal Odaklı Çift ve Aile Terapileri eğitimlerine devam etmektedir. TFF tarafından düzenlenen Psikolojik Performans Danışmanlığı kursu ilk mezunlarındandır. 2010 yılından bu yana Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapmaktadır. Ayrıca, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu ve Özgül Öğrenme Güçlüğü alanlarında çocuklarla ve ailelerle gönüllü çalışmalarına devam etmektedir.

 
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
 
Şifre
 
Beni Hatırla
 
 
 

 
 
 
 
 
 
Kitaplarımız
 
 
Bağlantılar
Türk Psikoloji Dergisi
 
Türk Psikoloji Yazıları
 
Türk Psikoloji Bülteni
Türk Psikologlar Derneği © 2012. All rights reserved.
powered by sinaps iletisim