WISC-IV Uygulama Eğitimi (Uzun)
Kodu: #226

Eğitmen: Esra GÜVEN

Şube: GENEL MERKEZ

Adres: 100. Yıl Mah. Fethiye Sk. Sefa Apt. 5/1 Çankaya/Ankara

6.800 TL
Bu eğitim 01/06/2023 tarihine başlayacaktır.

 

 yesONLİNE ÖDEMEMİZ BULUNMAMAKTADIR. LÜTFEN ÖDEME VE KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN İLAN METNİNDE YER ALAN MAİL ADRESİ İLE İLETİŞİME GEÇİNİZ. 

Eğitim İçeriği

6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay yaş aralığındaki çocukların bilişsel becerileri hakkında bilgi sağlayan klinik bir ölçme aracı olan Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği’nin en güncel versiyonundaki (WISC-IV) değişiklikler, uygulama yönergeleri, puanlama ve raporlama ile klinikte kullanım alanları temelinde aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır.

WISC-IV'ün Tanıtımı

 

-Kuramsal alt yapısının tanıtılması

 

-Türkiye Standardizasyon çalışmasının aktarımı

 

-WISC-IV ile WISC-R arasındaki farklar ve yenilikler

 

-Dönüştürülmüş ya da indeks puanların tanıtımı

 

WISC-IV Uygulama Becerileri

 

-Zekâ ölçeğinin uygulanma becerisinin kazandırılması

 

WISC-IV Puanlarının Yorumlanması ve Raporlama

 

-Puan hesaplanması ve yorumlama

 

-Kapsamlı rapor yazma

 

 

 

Eğitimin Hedefleri

Çocukların bilişsel becerilerinin değerlendirilmesinde dünya çapında kliniklerde en güvenilir ve yaygın kullanılan klinik ölçme araçlarından Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV’ün uygulama becerilerinin kazandırılması, test puanlarının yorumlanması ve rapor yazma becerisinin kazandırılması, bu aracın kullanımının klinik becerilerle birleştirilmesine yardımcı olmak.

 

Katılımcılar ve Ön Koşullar

Psikoloji lisans programı mezunu olmak
(Tercihen lisans veya lisansüstü eğitiminde zihinsel değerlendirme dersi almış olmak) Klinik alanda çalışanlara öncelik tanınacaktır.

 

Değerlendirme

Yukarıda içeriği aktarılan 64 saatlik eğitimin sonunda yazılı sınav ile eğitim değerlendirmesi yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda başarılı olan kursiyerlere Türk Psikologlar Derneği onaylı sertifika verilecektir.

 Not: Eğitime kesin kayıt yaptırmak için derneğe isim yazdırdıktan sonra sizlerle paylaşılacak olan  hesap numarasına 1000 TL eğitim için ön ödeme, 5000 TL ise WISC-IV kiti için ön ödeme  yapılıp ödeme bilgisinin yine derneğe bildirilmesi gerekmektedir.

Süre

       :

Altmış dört (64) saat

Tarihler

       :

 

1, 2, 3, 4, 5, 6 Haziran 2023 09.00-17.00 (Genel Merkez adresinde)

 

 

Diğer saatler süpervizyon.

 

 

 

 

 

 

Not ve Anımsatmalar

 

 

Kayıt/ön kayıt yaptırıp mücbir sebep olmaksızın eğitime katılmaktan vazgeçen kişilere eğitim bedeli iade edilmez.Eğitim sürecinde kullanılan eğitim materyalleri eğitim ücretine dahildir. Materyal (WISC IV Kiti) ücreti dâhil değildir. Materyal (WISC IV Kiti)  yalnızca sertifikaya hak kazanan katılımcılara satılabilmektedir. 

Not: Eğitime kesin kayıt yaptırmak için derneğe isim yazdırdıktan sonra sizlerle paylaşılacak olan  hesap numarasına 1000 TL eğitim için ön ödeme, 5000 TL ise WISC-IV kiti için ön ödeme  yapılıp ödeme bilgisinin yine derneğe bildirilmesi gerekmektedir.

 

 

 Kayıt ve ödeme için idari.asistan@psikolog.org.tr adresine e-posta atabilirsiniz, 0553 197 60 26 numaralı telefona ulaşabilirsiniz.     

 

 

 

>