• 2021 - 2023 - Denetim Kurulu
  • Asil Üye
   Uzm. Psk. Uğur Salman, Sağlıklı Hayat Merkezi Uğur Salman İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 2005 yılında mezun olmuştur. Aile Bakanlığı kuruluşlarında, rehabilitasyon merkezlerinde ve diğer özel merkezlerde psikolog olarak görev almıştır. Alopesi Areata Hastalarında İşlemsel Düşünce/Aleksitimi ve Başa Çıkma Tutumlarının İncelenmesi başlıklı yüksek lisans tez çalışmasıyla İstanbul Üniversitesi’nden 2019 yılında mezun olmuştur. Şu an Sağlık Bakanlığı-Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında İstanbul’da bir Sağlıklı Hayat Merkezi’nde hizmet vermektedir.
  • Asil Üye
   Uzm. Psk. Ömürcan Bozkuş, 14 Mayıs İstanbul doğumlu. Psikoloji bölümünü onur derecesiyle ve ösym burslu olarak Nişantaşı Üniversitesi’nde tamamladı. Lisans eğitimi boyunca birçok psikoloji eğitimine katıldı; dinleyici, konuşmacı ve koordinatör oldu. Üniversitede idari asistan olarak çalıştı. Ayrıca özel klinik, kamu ve derneklerde uzun staj deneyimleri gerçekleştirdi. Lisanstan sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji(Tezsiz) ve Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji(Tezli) yüksek lisans programlarına başladı. Klinik psikoloji’yi “Borderline Kişilik Bozukluğunda Şema Terapi Uygulamaları” adlı projesiyle tamamlayıp “Klinik Psikolog” oldu. Şuan özel bir psikiyatri merkezinde danışanlarına hizmet vermekte, çeşitli sivil toplum örgütlerinde akademik ve psikososyal faaliyetler yürütmektedir.
  • Asil Üye
   Psikolog Ledeyna Çıkrıkçı, Avrasya Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Şu anda Spor Psikolojisi ve Klinik Psikoloji alanında çalışmalarına devam etmektedir
 • 2018 - 2020 - Denetim Kurulu
  • Denetleme Kurulu Başkanı
   1967, Isparta doğumlu. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimlerini Ankara Üniversitesinde klinik psikoloji alanında tamamladı. 2008 yılında Ankara Üniversitesi Teşvik Ödülü’nü, 2013 yılında Ankara Üniversitesi Bilim Ödülü’nü aldı. 1992-2004 yılları arasında Türk Psikologlar Derneğinde aralıklarla yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. Halen Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
  • Denetleme Kurulu Üyesi
   1965, İstanbul doğumlu. Psikoloji lisans derecesini İstanbul Üniversitesinden 1985 yılında alan Özer Eryılmaz, işletme yönetimi alanındaki yüksek lisans derecesini aynı üniversiteden aldı. 1986-2000 yılları arasında özel sektörde sanayi ve medya şirketlerinde orta ve üst düzey yönetici olarak görev alan Özer Eryılmaz, 2000 yılından bu yana İzmir'deki özel bir aile danışma merkezinde psikolog olarak çalışmaktadır. Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi nezdinde başkanlık, Genel Merkez nezdinde yönetim ve denetim kurulu üyeliği görevleri yürütmüştür.
  • Denetleme Kurulu Üyesi
   1962, Salihli doğumlu. Psikoloji lisans ve klinik psikoloji yüksek lisans derecelerini Ege Üniversitesinden aldı. Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi yönetim kurulları ve komisyonlarında muhtelif görevler üstlenen ve 1987-2000 yılları arasında MEB bünyesinde rehber öğretmen olarak görev yapan Öziş, 2000 yılından bu yana işitme ve konuşma engellilere hizmet veren rehabilitasyon merkezinde yönetici olarak çalışmaktadır.
>