Elazığ'da Deprem

Başta AFAD ekipleri olmak üzere yetkililerin yönlendirmelerinin dikkatle takip edilmesini öneriyoruz.

0%
*Bu yazı tahmini 1 dakika 40 saniye okuma süresine sahiptir.

24 Ocak 2020 Cuma 21.00 sularında Kalaba’da (Sivrice, Elazığ) meydana gelen 6.6 ML (6.8) şiddetindeki depremin ardından Türk Psikologlar Derneği Travma, Afet ve Kriz Birimi gönüllüleri bölgeye erişerek destek çalışmalarını başlattı.

Müdahale, arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi; doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterlerinin kapatılması; yolların acil yardım araçları için boş bırakılması; yardıma ihtiyaç duyabilecek bebek, çocuk, yaşlı, engelli ve diğer dezavantajlı bireylere destek olunmasının hayati düzeyde önem arz ettiğini anımsatmak isteriz. Afet bölgesindeki yurttaşlarımızın başta AFAD ekipleri olmak üzere yetkililerin yönlendirmelerini dikkatle takip etmelerini öneriyoruz.

Travma, Afet ve Kriz Biriminin koordinasyonuyla Türk Psikologlar Derneğinin tüm teşkilatı her nevi destek için hazırlıklıdır. Bölgede görev alan kamu yetkilileri, arama ve kurtarma ile müdahale ve sağlık uzmanlarıyla koordinasyon içerisinde psikososyal destek ve acil ihtiyaç yardımı konusunda tüm kaynaklarımızın hazır olduğunu bir kez daha anmak isteriz.

Depremde yaşamını yitiren yurttaşlarımızın yakınlarına baş sağaltısı ve metanet, yaralı afetzedelere acil şifalar diliyoruz.

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.