İPTAL Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WÇZÖ-IV) Kısa Eğitimi

0%
*Bu yazı tahmini 5 dakika 49 saniye okuma süresine sahiptir.

 Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WÇZÖ-IV) KISA EĞİTİMİ

 

Eğitimci:        Psk. Dr. Nagehan DEMİRAL

Psk. Dr. Banu ELMASTAŞ DİKEÇ 


Kurs İçeriği: 
6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay yaş aralığındaki çocukların bilişsel becerileri hakkında bilgi sağlayan klinik bir ölçme aracı olanWechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği IV’e eklenen yeni alt testler,  uygulama yönergeleri, puanlama ve raporlama ile klinikte kullanım alanları temelinde aşağıdaki alt başlıklara ilişkin bilgileri kapsamaktadır.

1.      WÇZÖ-IV Testinin Tanıtımı

 

- WÇZÖ-IV’ün kuramsal alt yapısının tanıtılması
- WÇZÖ-IV Türkiye Standardizasyon çalışmasının aktarımı 
- WÇZÖ-R ile WÇZÖ-IV arasındaki farklar ve yenilikler hakkında bilgilendirme 

- WÇZÖ-IV’ün dönüştürülmüş ya da küme puanlarının tanıtımı


2. WÇZÖ-IV Uygulama Becerileri


- Zeka ölçeğinin alt testlerinin uygulanma becerisinin kazandırılmasına yönelik gereklilikler ve pratik uygulamalarla bunların pekiştirilmesi


3.WÇZÖ-IV Puanlarının Yorumlanması ve Raporlandırılması

- Elde edilen puanların hesaplanması ve bunların yorumlanması 

- Kapsamlı bir rapor yazma için gerekli bilgilerin aktarılması 

 

Kursun Hedefleri: Çocukların bilişsel becerilerinin değerlendirilmesinde bir çok ülkede güvenilir ve yaygın kullanılan klinik ölçme araçlarından Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV’ün uygulama becerilerinin kazandırılması, test puanlarının yorumlanması ve rapor yazma becerisinin kazandırılması, bu aracın kullanımının klinik becerilerle birleştirilmesine yardımcı olma kursun hedefleri içindedir.

Hedeflenen Katılımcılar ve Ön Koşullar: Psikoloji bölümü mezunu olmak, lisansüstü ya da doktora eğitiminde uygulamalı WÇZÖ-IV değerlendirme dersini almış olmak ve/veya Türk Psikologlar Derneğinden alınmış WÇZÖ-R sertifikası olmak. 

Değerlendirme: Yukarıda içeriği aktarılan 32 saatlik kursun sonunda yazılı sınav ile kursun değerlendirmesi yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda başarılı olan kursiyerlere TPD onaylı sertifika verilecektir.

Süre: 32 saat (Toplam 4 gün)

Tarihi: 15-16 Aralık 18-19 Aralık              (09:30-17:30)

(Not: Eğitimin son iki gününün tarihinde değişiklik olabilir.)

Kontenjan:    10 kişi

Verilecek Belge: Verilecek Belge:   Sertifika

Yeri: Türk Psikologlar Derneği  Bursa Şubesi: Nilüfer Belediyesi Dernekler Yerleşkesi Konak Mh. Seçkin sk. No:21  12 Numaralı Ofis Beşevler/Nilüfer -BURSA

TPD Üyesi:    944 TL            KDV dahil

Materyal ücreti: 1.490,00 TL (KDV DAHİL FİYATI)   

SERTİFİKA SONRASINDA UYGULAMA MATERYALİ ALMAYA HAK KAZANILACAKTIR.

Kayıt için:      Kübra YÜKSEL Tel: 0533 025 2196

E-mail:           bursa@psikolog.org.tr

Ödeme Yapılacak Hesap Bilgileri:

1.      Kayıt yaptıracakların e-mail  (bursa@psikolog.org.tr) yoluyla TC kimlik numarası, telefon numarası, yazışma adresi, çalıştığı kurum ve ödeme şeklini bildirmeleri gerekmektedir.(Bireysel-Kurumsal)

2.      Kursa kesin kayıt için 200 TL kaparo yatırması gerekmektedir. (Dekontun mail olarak gönderilmesi gerekmektedir.)

3.      Kurs ücretleri kurumları tarafından karşılanacaklar ise Kurumların ödeme koşullarına göre gerekli düzenlemeler yapılmaktadır.

4.      Kurs ücretleri çalıştığı kurumlar tarafından ödenecek katılımcıların, kurumlarından detaylı bilgi alarak müracaat etmeleri, bir belge gerekiyorsa bunu öncelikle bildirmeleri gerekmektedir. Elden ödeme alınmayacaktır. Tüm ödemelerin banka hesabına yatırılması gerekmektedir.

5.      Kurslar TPD iktisadi işletmesi tarafından açıldığı için KDV’siz ödeme alınmayacaktır.

 

Hesap numarası

IBAN TR 47 0006 7010 0000 0092 1636 08 numaralı Yapı kredi Bankası Setbaşı  Şubesi Türk Psikologlar Derneği İktisadi İşletmesi Bursa Şubesi hesabına yatırmaları gerekmektedir.(Hesap adı mutlaka yazılmalı.)

Açıklamaya isim ve eğitimin adını yazılmalıdır.

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.
>