İnsan Kaynakları ve Endüstride Psikolog Olmak

Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Seminerler Dizisi

0%
*Bu yazı tahmini 2 dakika 49 saniye okuma süresine sahiptir.

 Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Seminerler Dizisi 

 
"İnsan Kaynakları ve Endüstride Psikolog Olmak" 
 
Dr. Psikolog Suat Soylu
 
4 Aralık 2018  Salı, Saat 18.30 
 
İzmir Mimarlık Merkezi (Merkezi Alsancak Mahallesi, 1474. Sk. No:9, 35220 Konak/İzmir) 
 
 
Dr. Psikolog Suat Soylu
 
İnsan Kaynakları Yöneticisi, Stratejik Yönetim Danışmanı
 
Suat Soylu Ege Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Aynı üniversitede Sosyal Psikoloji yüksek lisansını aldıktan sonra 2004 yılında  "Telekomünikasyon Sektöründe Organizasyonel Kültür ve Çalışan Memnuniyeti" konulu tez ile Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında doktorasını tamamlamıştır.
Kariyerine  1995 yılında Yaşar Holdinge bağlı  DYO Grubunda İnsan Kaynakları  yetiştirme elemanı olarak adım attı. Askerlik görevinin ardından Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı olarak svil statülü uzman pozisyonunda Rehberlik Merkezi Amiri olarak çalıştıktan sonra   1999 yılında Vodafone Group ailesine katılarak (Telsim) şirketinde Eğitim Şefi olarak başladı. Vodafone Grubu içinde 12 yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışı çeşitli  İnsan Kaynakları yöneticiliği pozisyonlarında yer aldı. İnsan Kaynakları, Eğitim, Proje Yönetimi, Yönetim Bilgi Sistemleri, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ,Çalışan ve Endüstri İlişkileri gibi tüm insan kaynakları disiplinlerinde görev aldıktan sonra  2008 yılında Almanya’ya giderek Küresel bir IK Dönüşüm Programının Avrupa ayağının proje yöneticiliğini yaptı. Vodafone şirketinin bir GSM operatöründen İletişim ve Teknoloji şirketine dönüşmesi hikayesinde önemli görevler üstlendi.
2012 yılında HSBC Bank Türkiye organizasyonunda Yetenek Yönetimi Müdürü olarak görev almıştır.  2015 yılında Tıbbı Cihaz sektörünün dünya lideri firmalarından Medtronic Türkiye ve Ortaasya İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürlüğü görevini üstlenerek şirketin değişim, kuırumsal liderlik ve yetenek programlarına liderlik etmiştir.

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.