İyilikle Buluşalım

0%
*Bu yazı tahmini 2 dakika 10 saniye okuma süresine sahiptir.

Türk Psikologlar Derneği olarak 11 şehrimizi etkileyen depremin ilk gününden bu yana aktif saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sağladığımız akut desteklerin hemen sonrasında uzun dönemde neler yapabileceğimiz üzerine çalışmaya devam ettik.

Bu fikirden yola çıkarak Eczacıbaşı’nın uzaktan sağlık hizmetlerini erişilebilir kılan uygulaması Evital öncülüğünde değerli paydaşımız İhtiyaç Haritası ile güçlerimizi birleştirerek “İyilikle Buluşalım” projesini hayata geçirdik.

Proje kapsamında deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza evital platformu üzerinden uzun soluklu online psikolojik destek vermek üzere harekete geçtik. Türk Psikologlar Derneği üyesi gönüllü psikologlar, evital platformu üzerinden depremzedelerle buluşurken, İhtiyaç Haritası ise sahaya olan hakimiyeti ile psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireylerin belirlenmesinde önemli bir rol üstlenecek.

Derneğimiz bünyesindeki 500’e yakın psikoloğun gönüllü olarak yer alacağı proje kapsamında ayda 4000'e yakın online görüşme ile psikolojik destek verilmesini amaçlıyoruz.

Biliyoruz, yaraları sarmak uzun zaman alacak, ama böyle sürdürülebilir projelerle iyiliğe adım adım yaklaştığımız günlerin hayalini kuruyoruz.

“İyilikle Buluşalım” diyerek yola çıktığımız bu projede Evital aracılığıyla sağlayacağımız psikososyal destek ile iyileşmeye katkı sağlamak için gönüllü emek sarf edecek tüm psikologlarımıza, proje ortaklarımız Evital ve İhtiyaç Haritası’na teşekkür ediyoruz.

https://www.ihtiyacharitasi.org/iyiliklebulusalim-basvuru-formu/ 

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.
>