Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WÇZÖ-IV) Kısa Eğitimi

0%
*Bu yazı tahmini 7 dakika 10 saniye okuma süresine sahiptir.

Eğitimci: Dr. Deniz İlkiz Altınoğlu Dikmeer

 

Kurs İçeriği: : 6 yaş 0 ay ile 16 yaş 11 ay yaş aralığındaki çocukların bilişsel becerileri hakkında bilgi sağlayan klinik bir ölçme aracı olan Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği IV’e eklenen yeni alt testler,  uygulama yönergeleri, puanlama ve raporlama ile klinikte kullanım alanları temelinde aşağıdaki alt başlıklara ilişkin bilgileri kapsamaktadır.

 

1. WÇZÖ-IV Testinin Tanıtımı

- WÇZÖ-IV’ün kuramsal alt yapısının tanıtılması
- WÇZÖ-IV Türkiye Standardizasyon çalışmasının aktarımı 
- WÇZÖ-R ile WÇZÖ-IV arasındaki farklar ve yenilikler hakkında bilgilendirme 

- WÇZÖ-IV’ün dönüştürülmüş ya da küme puanlarının tanıtımı


2. WÇZÖ-IV Uygulama Becerileri


- Zeka ölçeğinin alt testlerinin uygulanma becerisinin kazandırılmasına yönelik gereklilikler ve pratik uygulamalarla bunların pekiştirilmesi


3. WÇZÖ-IV Puanlarının Yorumlanması ve Raporlandırılması

- Elde edilen puanların hesaplanması ve bunların yorumlanması 
- Kapsamlı bir rapor yazma için gerekli bilgilerin aktarılması

Kursun Hedefleri: Çocukların bilişsel becerilerinin değerlendirilmesinde bir çok ülkede güvenilir ve yaygın kullanılan klinik ölçme araçlarından Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV’ün uygulama becerilerinin kazandırılması, test puanlarının yorumlanması ve rapor yazma becerisinin kazandırılması, bu aracın kullanımının klinik becerilerle birleştirilmesine yardımcı olma kursun hedefleri içindedir.

Hedeflenen Katılımcılar ve Ön Koşullar: Psikoloji bölümünden mezun olmak, lisansüstü veya doktora eğitiminde WÇZÖ-IV uygulamalı zihinsel değerlendirme dersini almış olmak ve/veya WÇZÖ-R sertifikasına sahip olmak. Klinik alanda çalışanlara öncelik tanınacaktır.

Değerlendirme: Yukarıda içeriği aktarılan 32 saatlik kursun sonunda yazılı sınav ile kursun değerlendirmesi yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda başarılı olan kursiyerlere TPD onaylı sertifika verilecektir.

 


Süre : 32 saat (Toplam 4 gün) (Eğitimin son günü, sınav günüdür. Son güne katılımcılar ile birlikte karar verilecektir. Ankara dışından katılım var ise son gün 1 Mart olacaktır.)

Süre                                       : 32 saat (Toplam 4 gün)

Başlangıç Tarihi ve Saati     : 26-28 Şubat 2018  Saat: 10.00-18.00 arası (Son gün sınav günüdür. Son günün tarihine eğitim sırasında karar verilecektir. Ankara dışından katılımcı var ise son gün 1 Mart olarak yapılacaktır.

Kontenjan                             : 10

Verilecek Belge                     : Sertifika
Yeri                                        : 100. Yıl Mah. Fethiye Sok. Sefa Apt. 5/1 GOP Çankaya / Ankara

                                                  (Yemen Büyükelçiliği Karşısı)

İletişim                                  : 0553 197 60 26

 

Ücret

TPD Üyesi: KDV Dahil 793 TL 

TPD Üyesi Olmayanlar: KDV Dahil 1586 TL

WISC-IV Uygulama Materyali: KDV Dahil 1490 TL 

Ödeme Bilgileri:

1.    Kayıt yaptıracak kişilerin e-mail  (gm_idariasistan@psikolog.org.tr) yoluyla; isim, TC kimlik numarası, telefon numarası, mail adresi, çalıştığı kurum ve ödeme şeklini bildirmeleri gerekmektedir.(Bireysel-Kurumsal) Katılacaklarını bildiren kişilerin eğitime gelmekten vazgeçmesi halinde mutlaka derneğe bildirmesi gerekmektedir.

2.      Kursa kesin kayıt için 250 TL ön ödemenin kurs tarihinden en geç iki hafta önce yapılması gerekmektedir. Bu tarihe kadar ödeme yapmayan kişiler asil liste haklarını kaybedeceklerdir. (Dekontun mail olarak gm_idariasistan@psikolog.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.)

3. Ön kayıt ücreti yatırıp mazeretsiz eğitime katılmayan kişilerin ödemeleri iade edilmeyecektir.

4.    Kurumsal ödeme ile katılacak kurumlarından detaylı bilgi alarak müracaat etmeleri, kurumların fatura bilgilerini eksiksiz bildirmeleri gerekmektedir. Fatura bilgilerinde kişiden kaynaklı hatalar nedeniyle fatura iptali olmayacaktır. Kişiler bu bilgileri kurumların satın alma, muhasebe bölümlerinden öğrenebilirler.

5. Ücretin tamamının eğitim bitmeden banka yoluyla ya da eğitim sırasında kredi/banka kartıyla ödenmesi gerekmektedir.

 

HESAP BİLGİLERİ:

 

TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ

YAPI KREDİ BANKASI MEŞRUTİYET ŞUBESİ  TR31 0006 7010 0000 0042 2626 34 

* OECD ülkelerinin üniversite mezunlarının dakika başına okuyabildiği kelime sayısı baz alınmıştır.
>